Izabela Maria Pawlak

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie


Izabela Maria Pawlak – rocznik 1992. Ukończyła Wydział Grafiki. Dyplom: Instalacja Wokół zrealiowany w Pracowni prof. Błażeja Ostoji Lniskiego. Aneks: Tryptyk Kołomnie zrealizowany w Pracowni dr hab. Rafała Kochańskiego. Otrzymała wyróżnienie dziekańskie, Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, 2018.Tytuł dyplomu: Instalacja Wokół.

Tylu ludzi, spojrzeń, obserwacji wokół mnie. Obserwację realnego życia i wirtualnego świata zamykam w wybranej dla mnie przestrzeni wykorzystując do tego zwielokrotniony narząd wzroku. Nagromadzone, nawarstwiające i piętrzące się w górę oczy przepychają się, próbując zobaczyć jak najwięcej. Pozostawiam widza oko w oko z emocjami. Zwielokrotnienie oczu to otaczający mnie ludzie. Poszukuję samoakceptacji, a czucie się zauważoną nie oznacza dla mnie ważną. Zaglądając przez wizjer nie jestem już obserwowana, a staję się obserwatorem. Jednostka którą się stałam ma wybór. Może wpuścić lub zamknąć drzwi.
Technika ossa sepii, sitodruk, kwadraty 50 mm x 50 mm oraz 150 mm x 55 mm

Aneks: Tryptyk Kołomnie.

Rysunek to ja. Każda kropka, kreska tworząca struktury, faktury jest elementem mojej ekspresji i emocji. Jest to dla mnie coś naturalnego. Kreowanie rzeczywistości nigdy nie było trudniejsze poprzez nieokreślone możliwości wyobraźni. W niej granic nie ma, choć wszędzie otaczają mnie zasady. Tryptyk "Kołomnie" to cykl prac, który pozwolił mi na swobodne łączenie struktur i elementów. Podstawą tworzenia są moje emocje, a papier je ode mnie przyjmuje bez obowiązku definiowania.

Koła średnica 100 cm, cienkopisy, markery na papierze.